Emmak Makina, Makine İmalatı + (Proje Bazlı Makine İmalatı), Proje Bazlı Makine Yedek Parça İmalatı, Cnc Dik İşlem Fason İmalatı, Cnc Torna Fason İmalatı, Sütunlu Matkap

CNC Tel Erozyon Fason İmalatı, Cnc Duble Kolon Fason Yedek Parça İmalatı, Azdırma Fellow Dişli İmalatı, Saç Kesim Lazer Parça İmalatı, CNC Torna (Ø420 işleme boyu 1900 mm),

Üniversal Torna (Ø600 işleme boyu 3000 mm), Üniversal Torna (Ø500 işleme boyu 2000 mm), Üniversal Torna (Ø500 işleme boyu 1500 mm), Üniversal Freze, Üniversal Kalıpçı Freze, Vargel Tezgahı,

Süreçte, müşterilerimizin faaliyet gösterdiği sektörü, iş süreçlerini, kapasite gereksinimlerini ve özel taleplerini dikkate alırız.
Telefon : 0546 133 1993
whatsapp

Cnc Torna Fason İmalatı

Ürün Kategorileri

Cnc Torna Fason İmalatı

CNC TORNALAMA HİZMETİ
CNC Torna, malzemenin çubuklarının bir aynada tutulduğu ve döndürüldüğü ve istenen şekli oluşturmak üzere malzemeyi  işlemek için tarete bağlanan takımlarla beslendiği bir üretim işlemidir. Merkez, hem tornalama hem de frezeleme için (CANLI TAKIM ) C  ve Y Eksen yeteneklerine sahipse, diğer şekillerden frezelemeye izin vermek için döndürme durdurulabilir.
Başlangıç ​​materyali, her zamanki yuvarlak olmasına rağmen, kareler veya altıgenler gibi başka şekiller olabilir.
CNC torna tezgahları veya tornalama merkezleri, bilgisayar kontrollü bir taret üzerine monte edilmiş takımlara sahiptir. Taretin tutabildiği daha fazla takım, parçadaki karmaşıklıklar işleyebilmek için daha fazla seçenek sunar.
“Canlı” takım seçeneklerine sahip CNC’ler çubuk dönüşünü durdurabilir ve delinmiş delikler, yuvalar ve frezelenmiş yüzeyler gibi ek özellikler ekleyebilir.
Üzerinde çeşitli takım seçenekleri, dış çap ve boy sınırlamaları ve üzerinde yapılabilecek parça türlerini etkileyen güç ve hız özellikleri olan birçok farklı CNC torna merkezi bulunmaktadır. İşlenecek parçaların en uygun fiyatla sunulması için CNC Tornaların özellikleri değerlendirilir.
Cnc Torna Merkezi , konvansiyonel torna tezgahlarında olduğu gibi döner iş parçalarının işlenmesinin aksine gelişen teknolijiler ile hem eksenel hem de radyal canlı takımlar bağlanması torna tezgahlarının işlemesi haricinde işlemeleride mümkün kılmıştır.Çift milli tutucular ve arttırılabilen özellikler tek bağlamada tüm işlemleri tamamlayabilir.
Basit geometrilere sahip bir parçaya mı ihtiyacınız var?
Zanaatkar ve mükemmel programlanmış bir CNC Tornalama Merkezi (turning center) varsayalım.. Evet tek bir ürün için sonuçlar ayırt edilmez derecede aynı olabilir. Mükemmel toleranslar ve yüzey kalitesi…
Peki CNC Tornanın farkı nedir?
İnsan faktörünü göz önünde bulundurduğumuzda , zanaatkarlar her bir operasyonu aynı özen ve dikkatle yapması gerekmektedir.Parça adeti ve termin süreleri dikkate alındığında bu durumun seri üretim planlamalarında standartları yakalaması hayli zordur. Yüksek yatırımlar ile kurulan CNC torna atölyelerinde, uzmanlar tarafından mükemmel bir şekilde programlanan CNC tornaların gerekli kontroller altında seri üretimde programlanan bileşenden standartlara uygun binlerce ürün minimum sürelerde üretilir. Bileşilene uygun bir kereye mahsus uzmanlar tarafından programlanan CNC tornada üretim , malzemenin yüklenmesi ve yeşil düğmeye basılması kadar kolay…
CNC Tornalamanın Avantajları
Doğruluk: Birçok şirket için CNC tornalama hassasiyeti en rekabetçi avantajlarından biridir. CAD veya CAM dosyalarını sürece dahil ederek, makineler katı ölçümleri takip edebilir ve doğal insan hatalarının israfını ortadan kaldırabilir.
Esneklik: CNC torna merkezleri, çeşitli boyutlarda özellikler sunduğundan, çeşitli uygulamalarınız için esneklikleridir.
Tekrarlanabilirlik: Eşsiz doğrulukta ürün grupları üreterek, CNC torna olağanüstü tekrarlanabilirlik sağlar. Bu verimi en üst düzeye çıkarır ve kayıplarını azaltır.
CNC Torna Doğruluk
CNC Torna işlemi kaba tornalama, yarı hassas tornalama, ince tornalama olarak ayrılabilir. Kaba tornalama, kesme hızını düşürmeden tornalama verimliliğini artırmak için büyük kesme derinliği kullanır, böylece işleme hassasiyeti yalnızca IT10’a ulaşabilir, yüzey pürüzlülüğü Ra 20 ~ 10 mikron, yarı hassas tornalama işlemi ve ince tornalama, yüksek hız ve küçük besleme ve kesme derinliğini benimseyecektir, bu nedenle işleme hassasiyeti IT8’den IT5’e ulaşabilir, yüzey pürüzlülüğü Ra 1.6 ile Ra 0.4 arasındadır.