Emmak Makina, Makine İmalatı + (Proje Bazlı Makine İmalatı), Proje Bazlı Makine Yedek Parça İmalatı, Cnc Dik İşlem Fason İmalatı, Cnc Torna Fason İmalatı, Sütunlu Matkap

CNC Tel Erozyon Fason İmalatı, Cnc Duble Kolon Fason Yedek Parça İmalatı, Azdırma Fellow Dişli İmalatı, Saç Kesim Lazer Parça İmalatı, CNC Torna (Ø420 işleme boyu 1900 mm),

Üniversal Torna (Ø600 işleme boyu 3000 mm), Üniversal Torna (Ø500 işleme boyu 2000 mm), Üniversal Torna (Ø500 işleme boyu 1500 mm), Üniversal Freze, Üniversal Kalıpçı Freze, Vargel Tezgahı,

Süreçte, müşterilerimizin faaliyet gösterdiği sektörü, iş süreçlerini, kapasite gereksinimlerini ve özel taleplerini dikkate alırız.
Telefon : 0546 133 1993
whatsapp

Cnc Dik İşlem Fason İmalatı

Ürün Kategorileri

Cnc Dik İşlem Fason İmalatı

CNC FREZELEME (İŞLEME MERKEZİ) HİZMETLERİ
3 Eksenli CNC freze (işleme merkezi) sistemi 3 doğrusal serbestlik derecesine sahiptir: X, Y ve Z ekseni. Basit geometrilere sahip parçaların imalatında kulanılır.
3+ 2 Eksenli CNC freze (işleme merkezi) sistemleri 5 doğrusal harekete sahiptir. X,Y ve Z ekseni üzerinde hareketlerin yanında herhangi bir yönden yaklaşmak için A ve B eksenleri de hareketli durumdadır. Başka bir tabirle bir parçanın 5 farklı geometrisini tek seferde işleme imkanı sunar.
Daha fazla eksenin daha iyi olup olmadığı sorusu, uygulamada üretilecek bileşene bağlıdır.
CNC Freze İşleme Prensibi
CNC işleme, 3 & 5 eksenli sayısal kontrol tezgahları ve freze tezgahları kullanır. Bu makineler bilgisayar tarafından otomatikleştirilmekte ve kontrol edilmektedir. İşleme, malzemenin çıkarılmasından oluşur; CNC freze makineleri ayrıca, bitmiş kısmı elde etmek için kaydedilen dosyalara göre malzemelerin kesilmesi için kullanılır.
CNC İşleme Operasyonu
Bilgisayara girilen 3B dosya, üç boyutlu frezelemenin parçayı elde etmesini sağlayan frezeleme makinesinin kesici aletini kullanarak kütleyi kesen freze tezgahının seyrini belirlemeye izin verir
CNC İşlemenin Ana Aşamaları

  • Uygun yazılımı kullanarak istenen parçanın bir dijital dosyasını oluşturun: CAD / CAM (Bilgisayar Destekli Tasarım / Bilgisayar Destekli Üretim). Bu dosya bitmiş parçanın boyutlarını ve geometrisini belirler.
  • CNC makinesini bilgisayara bağlayın: giriş dosyası freze makinesini otomatik olarak kontrol eder.
  • Hidrolik mengene kullanarak yerinde tutulan malzeme bloğunu makineye yerleştirin.
  • Frezeleme makinesini çalışmaya bırakın, bu istenen malzemeyi malzemeden keser.
  • Parçayı çıkarın ve gerekirse yeni bir blok yerleştirin.
CNC Frezeleme İşlemenin Avantajları
Seri üretim için tek bir ayar ile karmaşık geometriler işleyin
Kısa termin süreleri bağlı uygun fiyat
Operasyon arasındaki geçişler azaldığından ; yüksek parça hassasiyeti
Yüksek kesme hızları , düşük takım titreşimleri için daha kısa kesme takımları kullanabilme
Üstün yüzey işlemleri ve üstün kalite avantajlarına sahiptir.
CNC Freze Parçaları Toleransı
CNC freze işlemi ile işlenen parçalar yüksek hassasiyete sahiptir. Ekonomik işleme hassasiyeti IT9-IT7 ve yüzey pürüzlülüğü Ra ise 12,5-1,6um. Yüksek işleme hassasiytli bileşenler IT5’e ve yüzey pürüzlülüğü Ra 0,20um’a kadar ulaşabilir.